Jaka jest wartość reprezentacji w meczu Polska - Senegal? Rywale są drożsi, ale czy także lepsi?

Polska   Senegal, sam Sadio Mane jest wart 70 mln euro!Mówi się, że pieniądze w futbolu nie grają. Niemniej jednak wartość drużyny to czynnik, który pozwala w pewnym stopniu określić jej potencjał. Według portalu transfermarkt.pl Senegalczycy - biorąc pod uwagę 23 powołanych piłkarzy - kosztują więcej o niecałe 23 miliony euro od Biało-Czerwonych. Czy będzie miało to przełożenie na boisko w trakcie wtorkowego spotkania? Przecież gdyby nie Lewandowski stosunek ten wyglądałby dramatycznie. Jak zatem ocenić wartość piłkarzy obu drużyn?

Robert Lewandowski warty 90 mln euro. Starcie Polska   SenegalOk, na początek zobaczmy, kto jest wyceniany najdrożej. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że u nas jest to Robert Lewandowski, który według redaktorów serwisu kosztuje 90 milionów euro. Za napastnikiem Bayernu Monachium znajdują się Piotr Zieliński (32 miliony euro), Arkadiusz Milik (20 milionów euro) oraz Wojciech Szczęsny (20 milionów euro). Najgorzej wyceniani są natomiast Sławomir Peszko (300 tysięcy euro), Bartosz Białkowski (750 tysięcy euro), a także Thiago Cionek (800 tysięcy euro). Dużym pocieszeniem może być fakt, że poza defensorem SPAL pozostała dwójka raczej nie pojawi się na placu gry. Bartosz Białkowski to bowiem dopiero 3 golkiper w kadrze. Sławomir Peszko pojechał zaś na Mundial tylko dlatego, że jest kolegą Roberta Lewandowskiego i musi dbać o dobry nastrój naszego gwiazdora.

Ewentualni inwestorzy, którzy chcieliby wyłożyć gotówkę za Senegalczyków musieliby najgłębiej sięgnąć do kieszeni w przypadku takich zawodników, jak Sadio Mane (70 milionów euro), Kalidou Koulibaly (60 milionów euro), a także Keita Balde (30 milionów euro). Najmniej kosztują natomiast Moussa Wague (jeden milion euro), Saliou Ciss (800 tysięc euro) oraz Khadim N’Diaye (250 tysięcy euro).

Czy typując spotkanie Polska - Senegal warto brać pod uwagę powyższe wskazania? Na pewno nie zaszkodzi zwrócić uwagę na ten aspekt. Niemniej jednak to tylko jeden z czynników. Portal betsite.pl wytypował mecz Polska - Senegal, a większe szanse na odniesienie triumfu mają Polacy. Tak samo wskazują userzy serwisu ligatyperow.pl. Liczymy, że te przewidywania będą trafne, a nasi zaczną turniej od kompletu oczek.

oxer.pl - 2018-2023 - Wszelkie prawa zastrzeżone